pilates-nedir-nasil-yapilir-faydalari-nelerdir

Pilates ile Kendinize Ayırdığınız Zamanın Tadına Bizimle Birlikte Varın,

Kendinizi ve Vücudunuzu Yenilenmiş Hissedin…

Pilates metodu doğu ve batı felsefelerini barındıran bütünsel sağlığa giden yolu ifade etmektedir. Pilates tüm dünyada kabul gören fizyoterapi temelli bir rehabilitasyon yöntemidir. Pilates ile zayıf olan kaslarınızı çalıştırarak sırt ve boyun ağrılarından kurtulup, sağlıklı ve zinde olabilirsiniz. Yaşın da ilerlemesi ile beraber, hayalini kurduğunuz düz bir karın bölgesine sahip olmak gitgide zorlaşır. Bunun sebebi vücudunuzdaki hormonal değişikliklerdir. Bu değişiklikler fazla kalorilerin bel bölgenizde yağ olarak toplanmasını sağlar. Pilates egzersizi tüm karın kaslarınızı çalıştırdığı için sizin gizli silahınız olacaktır. Düzenli yapılan pilates egzersizlerinden maksimum sonuçlar alabilmek için haftada en az 3 gün bu egzersizleri düzenli yapmanız yeterlidir.

Neden Pilates?

Yapılan istatistikler sonucunda, her on kişiden sekizinin yaşamının bir döneminde, iskelet ve kas sistemi sorunu yaşadığını göstermektedir. Pilates egzersizleri vücuda doğru pozisyonda duruş alışkanlığını kazanarak omurganın daha sağlıklı olması, karın ve sırt kaslarının güçlenerek omurgaya binen yükün azalması gibi sağlığınızı ve buna bağlı olarak yaşamınızı etkileyerek hayatınıza yeni bir yön vermenizi sağlar.

Gymnasium Sport olarak üyelerimizin yaş, istek, ihtiyaç ve fiziksel kapasiteleri doğrultusunda, deneyimli ve bilinçli eğitmen kadromuz ile pilates üyelerimizin vücutlarındaki yenilenme yolunda ilham verebilmektir. Gündüz ve akşam derslerimiz hakında detaylı bilgilendirme için hemen iletişime geçin.